Rezervovat sklípek

Vinařství Jaroslav Osička

Vinařství Jaroslav Osička

Popis

Vinařství Jaroslav Osička je malé 3 hektarové rodinné vinařství se sídlem ve Velkých Bílovicích a charakteristické pěstováním révy a tvorbou autentických vín v souladu s přírodou.

Základním předpokladem a principem, pokud chceme použít slovní spojení přírodní víno či přírodě věrné víno, je práce v biologickém nebo biologicko-dynamickém režimu, která nepotlačuje přirozený vývoj ekosystému, umožňuje výrazné omezení nebo vyloučení chemických postřiků ve vinici, zvyšuje biodiverzitu nejen pouze ve vinici, a v důsledku končí spontánně vykvašeným autentickým vínem, které ke svému přirozenému vývoji nepotřebuje umělých zásahů a různých dnes běžně užívaných aditiv. Vinař se tak vlastně stává pouhým pastýřem kvasinek. Vína déle macerují na rmutu či celých bobulích, spontánně fermentují kvasinkami z vinice a dlouhodobě zrají v dřevěných sudech bez konzervace oxidem siřičitým, což jsou staré léty ověřené postupy. Lahvování probíhá bez filtrace. Vinařství patří mezi uskupení naturálních vinařů – Autentistů.
K tomuto přístupu či životnímu stylu nás vede láska k autentickému vínu a přesvědčení zlepšovat rovnováhu člověka a přírody.

Pochybné neosobní technokratické parametry, podle kterých se dnes často víno posuzuje nezávisle na nějakém geniu loci a výroba vína poplatná vinařské plastické chirurgii nejsou pro nás důležité.

Kontakty a informace

Adresa:
Svárov 304,
691, Velké Bílovice
Mobilní telefon:
+420 776 638 073
Hovoří:
česky
Odkazy:
jaroslav.osicka@quick.cz

Hodnocení: Žádné hodnocení

+ Přidat hodnocení