Rezervovat sklípek

ZD Němčičky

ZD Němčičky

Popis

V dnešní době má vinařství ZD Němčičky 80 členů. Chod podniku zajišťuje 28 zaměstnanců. ZD Němčičky obhospodařuje celkem 450 ha půdy, z čehož je 124 ha vinic, 220 ha orné půdy a 50 ha sadů.

Z ovocných plodin jsou pěstovány meruňky, které jsou prodávány jak v drobném prodeji, tak především smluvním odběratelům do velkoobchodů a konzerváren.

Rostlinná výroba je na orné půdě zaměřena především na pěstování obílí a řepky olejné.

ZD Němčičky je největší pěstitel a zároveň výrobce vína v obci. Zpracovává nejen hrozny vypěstované svými členy a zaměstnanci, ale také díky moderní zpracovatelské technologii ve službě surovinu jiným podnikům. Roční produkce vína je cca 300 000 litrů.

Pěstování hroznů a výroba vína v ZD Němčičky probíhá na vysoké kvalitativní úrovni, což zařadilo podnik mezi členy Svazu integrované produkce.Hrozny vypěstované ve vinicích ZD Němčičky daly už několikráte vznik vínu, které se zařadilo mezi sto nejlepších vín v Salonu vín České republiky.

Němčičky jsou také zajímavým turistickým lákadlem, které nenechá zvídavého turistu chladným v žádném ročním období. Při návštěvě našeho vinařství můžete v létě navštívit koupaliště (50 m) s brouzdalištěm, fotbalovým hřištěm a kurtem, v zimě potom nejníže položenou lyžařskou sjezdovku ve střední Evropě. Bobová dráha, další rarita v obci, je momentálně uzavřena. Celoročně Němčinkami projedou tisíce cykloturistů, kteří brázdní vinařské stezky. Němčičkami totiž prochází zrovna tři a to: Moravská vinná, Modrohorská a Obecní vinařská stezka.

Kontakty a informace

Adresa:
Němčičky 153,
691, Němčičky (okr. Břeclav)
Mobilní telefon:
+420 519 430 055
Hovoří:
česky
Odkazy:
jakubec@zd-nemcicky.cz

Facebook

Hodnocení: Žádné hodnocení

+ Přidat hodnocení