Rezervovat sklípek

Vinařství Osička

Vinařství Osička

Popis

Tradice vinařství rodu Osičků byla založena roku 1790 panem Janem Osičkou, který byl jedním z prvních vinařů ve Velkých Bílovicích. Postupem času se naše vinařství rozrostlo na výměru čtyřiceti hektarů vinic a deseti hektarů polností. Dnešní středně velké rodinné vinařství jsme založili roku 1999.

Raritou naší vinařské firmy je dřevěný kladkový lis z roku 1797, který je i dnes plně funkční. Návštěvníci, kteří k nám zavítají mají také možnost si prohlédnout jeden z největších původních archivních velebených sklepů v České republice.

Naše vinařství se zaměřuje na tvorbu kvalitních přívlastkových vín, révových sazenic, podnožových řízků a na služby pro vinaře. Průběžně modernizujeme výrobní technologie a do budoucna máme za cíl zapojit se do programu integrované produkce hroznů a bio produktů.

Mezi pěstovanými bílými odrůdami převládají Müller Thurgau, Tramín červený, Veltlínské zelené, Neuburské, Sauvignon, Ryzlink vlašský, Rulandské bílé a Rulandské šedé. Na famózních hlinitopísčitých půdách v nejlepších polohách se daří modrým odrůdám, jako Frankovka, Modrý Portugal, Zweigeltrebe, Rulandské modré a Cabernet Moravia.

Kontakty a informace

Adresa:
Simering 388,
69102, Velké Bílovice
Mobilní telefon:
+420 777 346 111
IČ:
25597418
DIČ:
25597418
Hovoří:
česky
Odkazy:
osickaspol@seznam.cz

Hodnocení: Žádné hodnocení

+ Přidat hodnocení