Rezervovat sklípek

Vinařství Vondrák

Vinařství Vondrák

Popis

Rodinné vinařství bylo založeno v r. 1996 Bc.Luďkem Vondrákem, který je třetí generací Vondráků-absolventů Vinařské školy v Mělníce. Plocha vinic se postupně rozrostla na dnešních 13 ha, které se rozkládají na jižních svazích břehu řeky Labe. Půdy jsou zde kamenité - opukové, bohaté na vápník což příznivě ovlivňuje mikroklima ve vinici a je ideální pro pěstování bílých odrůd. Na těchto vinicích pak dozrávají hrozny předurčené k výrobě špičkových přívlastkových vín s výraznou mineralitou a intenzivním ovocným aroma.

Odrůdová skladba vinic je 28 % Ryzlink rýnský (hlavní odrůda) 28 % Muller – Thurgau 18,4 % Tramín červený 8,8 % Modrý Portugal 4,6 % Kerner 4 % Svatovavřinecké 3 % Rulandské šedé 2,6 % Červený ryzlink 2,3 % Rulandské bílé a 0,1 % Pálava.

Jednou z věcí, která odlišuje toto vinařství od ostatních komerčních vinařství je, že se nepouští do klučení starých vinic, ba právě naopak využívá vinic i přes 30 let starých, kde pečlivě obhospodařují každý keř. Úroda na takových vinicích není velká, ale spolu s mohutnou prokořeněností půdního horizontu dodává vínu obrovský extrakt (často i přes 30g/l). Příkladem je Ryzlink rýnský 2006 výběr z hroznů, který i po 7 letech vyhrává zlaté medaile (2x šampion výstavy, 4 zlaté a 2 stříbrné na nejrůznějších výstavách). Specialitou vinařství jsou botrytické výběry z Ryzlinků či Kerneru rovněž oceněných v prestižních soutěžích.

Kontakty a informace

Adresa:
Bc. Luděk Vondrák
Štorchova stezka 651,
27601, Mělník
Telefon:
Mobilní telefon:
+420737153293
IČ:
70927120
Oblast:
Čechy
Podoblast:
Mělnická
Obec:
Mělník
Hovoří:
česky
Odkazy:
lvondrak@seznam.cz

Facebook

Hodnocení: Žádné hodnocení

+ Přidat hodnocení