Rezervovat sklípek

Vinařství Žerotín

Vinařství Žerotín

Popis

Akciová společnost Žerotín navazuje na bohatou tradici pěstování révy vinné na Strážnicku. První písemné zmínky z roku 1417, kdy pan Petr z Kravař, tehdejší majitel strážnického panství vydává horenské právo. Název společnosti Žerotín je odvozen od jména rodu Žerotínů, za jejichž panství v 16. století dosahovalo vinařství v této části Moravy největšího rozkvětu.

V současné době navazujeme na vinařské tradice regionu, zapojením se do aktivit „Vinaři strážnicka“.

Naše vinice se rozprostírají na jižních a jihovýchodních svazích v katastrech obcí Petrov, Sudoměřice a města Strážnice.Řadíme se mezi střední vinařské firmy.

Vinařství v současné době obhospodařuje v integrované produkci celkem 88 ha.

Bílé odrůdy: Chardonnay, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Tramín červený, Rulandské bílé i šedé, Pálava, Hibernal, Muller Thurgau, Irsai oliver a Muškát moravský

Modré odrůdy: Frankovka, André, Rulandské modré, Zweigeltrebe, Neronet a Merlot

Vinařství je zaměřeno na výrobu vína z hroznů, vypěstovaných ve vlastních vinicích.

Samotná výroba je vedena v duchu rychlého, ale přitom šetrného zpracování hroznů, které nám umožňuje nejmodernější technologické vybavení. Využíváme moderního pneumatického lisu s uzavřeným systémem, kdy necháváme aromatické odrůdy „naležet“, fermenatce probíhá v nerezových nádobách pod řízenou teplotou. U červených vín je samozřejmostí jablečno-mléčná fermentace, kdy následně využíváme ke zrání historické dřevěné sudy. Některá vína jsou doškolována v dubových sudech typu barrique. U speciálních výběrů využíváme i technologii lisování celých hroznů.

Kontakty a informace

Adresa:
Žerotín, a.s.
Za Drahou 1331,
69662, Strážnice
Mobilní telefon:
+420 607 007 547
IČ:
63495465
Oblast:
Morava
Podoblast:
Slovácko
Obec:
Strážnice
Hovoří:
česky
Odkazy:
provozovna@zerotinas.cz

Hodnocení: Žádné hodnocení

+ Přidat hodnocení