Rezervovat sklípek

Vinařství Prath

Vinařství Prath

Popis

Vinařství Prath - Zuzana Prátová je firma zabývající se pěstováním révy vinné a výrobou vína. Vinařství se nachází v moravské slovácké oblasti regionu Podluží, v malé vesničce Josefov u Hodonína.

V době svého vzniku, tj. v roce 2003, firma obhospodařovala 2 ha vinic v prvotřídní viniční trati Kukvička a začala se specializovat na jakostní odrůdová vína. V současné době, díky popularitě jejich vín vyrobených šetrnými technologiemi s odrůdovým charakterem, rozšířila své rodinné vinice na velikost cca 10 ha. Vápenaté spraše a jižní až jihozápadní orientace svahu Kukvička, kde se nachází všechny vinice, dávají předpoklad pro výbornou zralost všech odrůd. Vinice si firma obdělává sama za pomoci rodinných příslušníků s důrazem na biodivezritu a stav krajiny.

V roce 2005 byla v téže obci postavena nová provozovna na zpracování hroznů a výrobu vína. Místnosti pro výrobu vín jsou chlazeny a teplota pro následné skladování vín je regulována pomocí klimatizace. Ruku v ruce s výsadbou žačalo v roce 2012 také rozšiřování provozovny. S přáteli posedět a ochutnat vína z naší produkce můžete také v našem asi 250 let starém vinném sklípku.

Kontakty a informace

Adresa:
Zuzana Prátová
Hlavní 138,
69621, Josefov
Mobilní telefon:
+420 773 611 717
IČ:
68057946
Oblast:
Morava
Podoblast:
Slovácko
Obec:
Josefov
Hovoří:
česky
Odkazy:
pratova@centrum.cz

Facebook

Hodnocení: Žádné hodnocení

+ Přidat hodnocení