Rezervovat sklípek

Vinařství Jakubík

Vinařství Jakubík

Popis

Láska, víra, naděje….tři sudičky, které provází životní pouť každého z nás. Naše vína jsou o takové cestě. Jsou jako život s...ám… o lásce - k rodině, přátelům, krajině, domovu. O víře - boží krvi, odpuštění, pokoře a naději, se kterou můžeme snít, cítit volnost a dálku.

K vínu přistupujeme s pokorou. Už padesát let kultivujeme naše vinice, vylepšujeme tradiční technologie a hledáme cestu, která nás dovede k dokonalému vínu. Vydali jsme se na nesnadnou pouť, ale stále narůstající řady našich spokojených zákazníků nás utvrzují v přesvědčení, že jdeme správným směrem.
Naše vinařství využívá jak nejmodernější technologie, jako jsou flotační zařízení pro odstranění nežádoucích kalů v moštu nebo vinofikátory pro výrobu červených vín, tak tradiční postupy, například při výrobě vína typu sur lie. V roce 2013 jsme se rozhodli nainstalovat systém řízeného kvašení. Jedná se o systém kvašení, který dokáže kombinovat klasickou metodu řízeného kvašení dle teploty s metodou sledování produkce oxidu uhličitého. Tento systém je založen na bázi německých komponentů a byl oceněn titulem – Inovační technologie Intervitis 2010.

Vždy se snažíme citlivě zvolit právě tu metodu, která je nejvhodnější pro konkrétní víno. Jdeme tak daleko, že kultivujeme vlastní unikátní ušlechtilé kvasinky. Odmítáme dělat pouze dobrá vína, když víme, že lze vyprodukovat vína špičková.
Už desítky let běžně využíváme postupů, které se staly známkou nejvyšší kvality až v posledních letech. Jako vůbec první v tehdejším Československu jsme už v roce 1971 vyráběli ledová vína.

Od počátku se zabýváme pouze výrobou přívlastkových vín, přičemž jako spodní hranici bereme pozdní sběry. Ovšem ani špičkové technologie a vybrané výrobní postupy nemohou zajistit skutečnou kvalitu, pokud není vynikající už základní surovina. Proto se o naše vinohrady staráme více jako zahradníci, než jako zemědělci. Samozřejmostí je pro nás ruční sběr. K výrobě prémiových vín využíváme převážně hrozny z vlastní produkce, protože nechceme ztratit kontrolu nad žádnou z fází výroby vína. Našim bobulím dopřáváme hodně času a slunce, takže když se v listopadu ochutnávají už hotová svatomartinská vína, v našem vinařství se teprve začíná se sklizní.

A stejně jako k vínu, přistupujeme i k našim zákazníkům. Každý člověk je jedinečný a má svůj sen o ideální chuti a vůni vína. My nechceme ničit žádné sny, a proto neustále rozšiřujeme odrůdovou pestrost našich vín. V současnosti nabízíme 26 bílých a modrých odrůd a nepovažujeme to za konečné číslo.

Kontakty a informace

Adresa:
VINAŘSTVÍ JAKUBÍK a.s.
Hradišťská 538,
68710, Zlechov
Mobilní telefon:
+420 777 980 124
IČ:
29380634
Oblast:
Morava
Podoblast:
Slovácko
Obec:
Zlechov
Hovoří:
česky
Odkazy:
mail@vinojakubik.cz

Facebook

Hodnocení: Žádné hodnocení

+ Přidat hodnocení