Rezervovat sklípek

Vinařství Tichý

Vinařství Tichý

Popis

Pocházím z Poštorné, kde v rovinatém terénu výsadby vinic ani v minulosti neexistovaly. K vinařství jsem se ve svých 27 letech dostal v roce 1956, kdy jsem získal zaměstnání na Státním statku Valtice ve Viničním hospodářství Dolní Dunajovice. Postupně jsem získával praktické znalosti a dovednosti ve všech pracích na vinici. V roce 1960 se viniční hospodářství oddělilo od Státního statku Valtice a vznikl nový Státní statek Dolní Dunajovice. Tento statek získal povolení poskytnout svým zaměstnancům pozemky na výsadbu tzv. záhumenkových vinic o výměřě 10 arů na jednu rodinu. V roce 1965 bylo s podporou statku a svépomoci zaměstnanců vysázeno 9 ha těchto vinic. To byl počátek mého individuálního vinařství. Odrůdová skladba byla převážně Müller Thurgau, Ryzlink vlašský a v menším množství Veltlínské červené rané nebo Veltlínské zelené. Státní statek za úplatu zajišťoval mechanické obdělávání a postřiky. Ruční práce jsme si prováděli sami. Hrozny a víno jsem tehdy zpracovával v malém sklípku u rodičů mé manželky.

V roce 1982 se začal věnovat vinařství i můj syn Leoš, který v témže roce získal od tehdejšího MNV 10 arů státní půdy, kterou osázel vinou révou. Po rodičích své manželky jsem v roce 1993 získal 18 arů restituční vinice. V té době jsme již hrozny a víno zpracovávali v nové lisovně na ulici Kostelní. Po ztrátě zaměstnání se syn Leoš rozhodl, že bude soukromě hospodařit v oboru vinařství a vinohradnictví. Z počátku nakupoval hrozny od jiných pěstitelů, aby uspokojil poptávku svých zákazníků. Sídlem firmy se stala stará usedlost na ulici Sklepní, kterou v roce 2000 koupil.

V té době se do vinařství zapojil i vnuk Lubomír jako zástupce již třetí generace vinařů v naší rodině. V letech 2003-2006, syn Leoš kupoval plodné vinice i ornou půdu, na které později vysázel mladé vinice. V té době již vnuk Lubomír úspěšně dokončil studium vinařství a vinohradnictví na Střední vinařské škole ve Valticích.

Kontakty a informace

Adresa:
Lubomír Tichý
Sklepní 330,
69185, Dolní Dunajovice
Mobilní telefon:
+420 723 085 279
IČ:
87052172
Oblast:
Morava
Podoblast:
Slovácko
Obec:
Hrušky
Hovoří:
česky
Odkazy:
info@vinarstvitichy.cz

Hodnocení: Žádné hodnocení

+ Přidat hodnocení