Rezervovat sklípek

Kamenný sklípek u Juráků

Kamenný sklípek u Juráků

Popis

Kamenný sklep vznikl v místě bývalého opevnění hradiště. Bastion Bonamo, jak se objekt dříve nazýval, byl na přelomu 17. a 18. století přebudován na svobodný dům č. p. 113 se zahradou V Šancích. V druhé polovině 19. století byl upraven na závodní hostinec U Bišofů.

Za majitele Ludwiga Wittgensteina z Vídně došlo k dalším výrazným přestavbám. V roce 1905 dům zcela přebudoval a přejmenoval na Hotel Koruna. Během této přestavby došlo současně k vybudování nynějšího vinného sklepa U Juráků jakožto provozního zázemí nového hotelu pro uskladnění piva a dalších nápojů.

Původně zde byly tři stejné sklepy vedle sebe a vcházelo se ze dvora Koruny. Když se na Moravě posbíraly kry s ledem, vydržely v tomto kamenném sklepě až do srpna.

V 80. letech se přední část sklepa využívala jako sklep U Voza a v letech devadesátých zde byl bar až do povodňového roku 1997, kdy byl celý sklep zatopen stoletou vodou.

V letech 2000 – 2002 zde proběhla rozsáhlá rekonstrukce a v roce 2004 se opravil a zútulnil salon pro 30 osob.

Samotný sklep je klenutý a klenba je vytvořena z kamenných kvádrů. Od roku 2004 slouží sklep jako vinárna s příjemným posezením.

Kontakty a informace

Adresa:
Hedvika Juráková
?,
0, ?
Mobilní telefon:
+420 606 689 244
IČ:
72296470
Oblast:
Morava
Podoblast:
Slovácko
Obec:
Nedakonice
Hovoří:
česky
Odkazy:
hedvika.jurakova@seznam.cz

Hodnocení: Žádné hodnocení

+ Přidat hodnocení