Rezervovat sklípek

Vinařství Salabka

Celkové hodnocení:
Vinařství Salabka

Popis

První zmínku o trojské vinici najdeme v archivech Jiřského kláštera na Pražském hradě. Víno pro naše krále se zde tehdy pěstovalo po generace. Od 18. století nese malý pozemek, na kterém se nyní rozléhá naše vinice, jméno po svém majiteli, Janu Kašparu Salabovi. Novodobá historie současné podoby vinice Salabka započala v letech 1953 - 1955. Vinici, zničenou komunistickým režimem, pomohl zachránit před 15 lety profesor Vilém Kraus. Na základě jeho doporučení byl zachován starý klon Ryzlinku Rýnského. Později jsme vysázeli především odrůdy Rulandské modré, Müller Thurgau a Scheurebe, později také Pinot Blanc, Hibernal, Neronet a Tintet.

Celkem 10 000 sazenic vinné révy bylo osobně dovezeno z Francie stejně jako v době Karla IV. Každý rok přijímáme výzvu být nejlepším vínem v regionu. Tento magický nápoj připravujeme jako v dávné minulosti s myšlenkou: “stvořit nápoj hodný králů”.

Vinice Salabka se rozkládá na ploše přibližně 4,5 ha na pravém břehu řeky Vltavy. Její víno je pěstováno na jihozápadním svahu mezi Trojou a Bohnicemi. Toto jedinečné umístění v kombinaci s podložím, tvoří ideální podmínky a umožňuje révě růst tím nejlepším způsobem. V bezprostřední blízkosti Botanické zahrady je Salabka největší vinicí v Praze, plodící víno prvotřídní kvality. Ve snaze udržet nejvyšší kvalitu hroznů redukujeme jejich počet. Výsledkem je výroba přibližně 18 000 lahví vína ročně.

Důraz na kvalitu začíná již u technologie, kterou k výrobě našeho vína používáme. Nabízíme prohlídky pro veřejnost a v místosti k tomu určené organizujeme také ochutnávky vín až pro 20 osob.
V neposlední řadě jsme investovali do palírny. Ručně tepaný měděný kotel byl vyroben u Bodensee rodinou Holstein tradičním způsobem předávaným z generace na generaci. Počínaje příštím rokem začneme ročně produkovat 2 000 lahví ušlechtilých kořalek. V této chvíli jsme první palírnou v Praze. Usedlost rovněž nabízí ubytování v apartmánech, pojmenovaných po vůních: Cassis, Levandule a Rozmarýn a po révě: Rulanda, Rosé a Ryzlink, který je využíván jako novomanželský pokoj.

Kontakty a informace

Adresa:
Zlatá Praha Salabka s.r.o.
K Bohnicím 57/2,
17100, Praha-Troja
Telefon:
Mobilní telefon:
+420778036602
Fax:
IČ:
24233765
Oblast:
Čechy
Podoblast:
Mělnická
Obec:
Praha-Troja
Hovoří:
česky
Odkazy:
vinarstvi@salabka.cz

Facebook

Hodnocení: 100 %

Celkový dojem u mě za jedna s hvězdičkou. Stavba, prostředí, servis, pití, jídlo, design vše moc skvělé a příjemné!!!

 • Prostředí:
 • Služby:
 • Jídlo:
 • Víno:

Výtečná vína, skvělá kuchyně, nenašel jsem chybu... Ale jinak doporučuji všem. Cena odpovídá kvalitě... A obsluha byla velmi příjemná, kvalifikovaná, profesionální a přitom civilní... Děkuji za kulinářský zážitek...

 • Prostředí:
 • Služby:
 • Jídlo:
 • Víno:

Nádherné místo, skvělý personál... lepší místo pro svatební obřad v letních dnech, který se konal ve viničním altánu, jsme si nemohli vybrat. Bylo to perfektní!

 • Prostředí:
 • Služby:
 • Jídlo:
 • Víno:
+ Přidat hodnocení